O mnie

Mark Twain napisał:
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj, śnij, odkrywaj.

gotardus

Słowa te pasują do wielu aspektów życia. Dla mnie stały się mottem mojej największej pasji, jaką jest podróżowanie. Na tej stronie będę się starał pokazać czym jest dla mnie podróż. Swoją pierwszą stronę na ten temat stworzyłem pięć lat temu. Teraz postanowiłem, że kolejna jej odsłona przyjmie formę bloga. Będę starał się w kolejnych wpisach zaprezentować to co w podróży doświadczyłem, co wydało mi się zabawne, intrygujące, przygnębiające… Po prostu interesujące i warte pokazania innym.

Przymiotnik „kolejowa” w opisie strony nie jest przypadkowy. Moją równoległą do podróży pasją są koleje. Pociąg jest dla mnie absolutnie uprzywilejowanym środkiem transportu. Koleją kilkakrotnie okrążyłem już kulę ziemską. Wielką dla mnie przyjemnością jest jechać pociągiem bez celu, dla samej przyjemności podróżowania, wsłuchiwać się w jego odgłosy, poznawać przypadkowych/nieprzypadkowych współpasażerów…

Na swoją pierwszą „poważną” wyprawę wyjechałem w 2004 roku do Rumunii, od tego czasu odwiedziłem łącznie 62 państwa w Europie, Azji i Afryce. Od Finlandii po RPA, od Mauritiusa po Gambię. Przez rok mieszkałem w Słowenii (której to zamierzam poświęcić sporo miejsca na tej stronie), obecnie zaś moim miejscem stałego pobytu jest nigeryjskie Lagos.

travelled_eme
travelled_africa

Kolorem pomarańczowym zaznaczone są kraje, do których dotarłem pociągiem bądź w których korzystałem z tego środka transportu, zielonym pozostałe, które odwiedziłem.

Fascynują mnie miejsca położone na uboczu szlaków turystycznych, miasta, wsie, bezdroża, pogranicza gdzie życie płynie zwykłym, lokalnym rytmem. Kraje do których chętnie powracam to Czechy, Austria, Słowenia i pozostałe państwa byłej Jugosławii.

Drogi Gościu,
dziękuję za Twoje odwiedziny!
Mam nadzieję, że spodobała Ci się moja strona. Zapraszam do komentowania wpisów i ponownych odwiedzin!
W przypadku pytań proszę o kontakt.

Wszystkie zdjęcia udostępnione na stronie są mojego autorstwa, chyba że podano inaczej. Treść niniejszego bloga można kopiować i rozpowszechniać wyłącznie w celach niekomercyjnych za podaniem źródła.

2 odpowiedzi na „O mnie

  1. Bardzo dobry artykuł. Pozdrawiam.

  2. s pisze:

    Interesujący blog, pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>